כאן יוקם המרכז המסחר, התעשייה והתיירות של המושב אשתאול
קרן אור 24.09.14
בשורה גדולה לחברי מושב אשתאול , המושב היושב על אם הדרך בכביש 38 , מרחק , ח"י דקות מירושלים (וכאשר סוף סוף יושלמו העבודות בכביש מס' 1 אף פחות ) , עשוי להיות מרכז העסקים האזורי כולל ירושלים . לפי התכניות המתפתחות ואלו אשר הוגשו ואושרו , עשוי המושב להביא לתנופת מסחר גדולה באזור ולהפוך למוקד בילוי מסחר ושירותים לא רק לתושבי מטה יהודה עוטף ירושלים אלא גם לתושבי המועצה האזורית גזר , לכיש ובית שמש הסמוכה .
60,000 (שישים אלף מ"ר ) , זהו השטח המסחרי הכי גדול שצמח או יצמח באזור שלנו שייבנו במשולב עם הרחבת כביש 38 .
זוהי תכנית הבניה הגדולה ביותר למסחר לתעשייה ולשירותים עתה על הפרק באזור בית שמש . התכניות כבר היו בהפקדה ואושרו בידי חברי הוועדה , ראש המועצה האזורית מטה יהודה משה דדון מלווה מקרוב את התכניות ומברך עליהן . ועכשיו מחכים לשילוב ביצועם בעבודות עם כביש 38.
המדובר בתחום שטח המצוי בסמוך לצומת שמשון , . במשבצת חקלאית שהיום היא ריקה מעל מטע שכיסה אותה בעבר הלא רחוק , וממתינה לכניסת כלי העפר הכבדים לחפור ולחרוש אותה לעומק.
המדובר הוא בשטח שאושר בידי מינהל מקרקעי ישראל והוסב לטובת שינוי יעד.והיעד לא פחות ולא מאידך . " משהו כמו צומת ביל"ו אומר לנו יו"ר ועד המושב אשתאול מאיר בן שלום .
בתכניות שהוגשו לוועדה המחוזית להפקדה וכבר אושרו שם , יש תכנית להקים שטחי מסחר .תעשייה ותיירות . כאשר כל פרק כזה יוקם על שליש מהשטח . למשל בשטח התיירות שיהווה שליש אמורה לקום תחנת תדלוק על שטח של 5 דונם !!!!! כמו כן מתוכננים לקום בשטח הזה שירותי הסעדה , ומזון על אם הדרך , וכן שני גני אירועים . בשני השלישים האחרים יוקמו מבני תעשיה צמוד לאזור התעשייה הר טוב והחלק האמצעי יוקמו בו מרכולים וחנויות בסגנון ביל"ו . בהחלט זו תהייה תנופת עשייה באזור , ואנו מקווים שהכל ילך כשורה . " אומר בן שלום .
אגב זאת מספר לנו בן שלום על שינוי הכניסה למושב אשתאול , " הכניסה לא תהייה עוד מהשתלבות עם כביש 38 , אלא תעבור לכביש מס' 40 , בדרך רמלה . משם תהייה נגישות גם לכל אישור המסחר והתעשייה החדש ". כאמור השותף לפרויקט הוא י. ד ברזאני הזוכה בחלק ממכרז לביצוע כביש 38 . השותפות בין שני הגופים , מושב אשתאול 26% ואילו הוא היזם הבונה והמפתח מקבל 74% מהמניות ולמי ששואל את עצמו מה ואיך יתופעל המקום , אז כבר עכשיו ברור שהמקום לא יופעל בשבתות וחגים . " זה יהיה הכול כמו צומת ביל"ו , רק לא פתוח בשבת . " הצפי למועד פתיחת המתחם הוא 8102 כלומר בעוד ארבע שנים מהיום , ואולי חודשים ספורים אחרי סיום מלאכת כביש 38 יהפוך האזור הזה שוקק יותר מאי פעם .