זמן מבשרת 21.08.2014 כ"ה אב תשע"ד שרון רז
תכינו את בגדי הים
אחרי שנים ארוכות של דיבורים , תכניות , אישורים , התנגדויות , מכרזים ושוב פעם דיבורים , השבוע אפשר לבשר כי בשעה טובה החלו העבודות על הקאנטרי קלאב של מבשרת .
השטח באזור רכס חלילים כבר גודר ועל פי הצפי , בתוך כשנתיים תסיים חברת י.ד ברזאני את הקמת המתחם המרשים . יש למה לצפות .
לבשורה הזו המתינו תושבי הישוב זמן רב: מיזם הקאנטרי קלאב במשרת ציון קורם עור וגידים . אחרי שנים רבות של ציפייה , כעשור ליתר דיוק, ניתן היה לראות השבוע סימני עבודה בשטח המיועד . וכך , מי שהסתובב בימים האחרונים באזור כיכר חלילים , יכול היה להבחין שהשטח גודר ומתבצעות בו התארגנויות לקראת תחילת העבודות.
את העבודות תבצע חברת י.ד בראזני שכבר הקימה מספר פרויקטים במבשרת ציון , המתינה מספר שנים ולאחרונה כאמור , החלה להניע את ביצוע העבודות כמה שיותר מהר , בכדי לאפשר לתושבי מבשרת ליהנות ממתחם איכותי .
הסיבה להאצת תחילת העבודות היא בראש ובראשונה שיתוף הפעולה המלא בין היזמים וצוותי התכנון לבין ראש המועצה , יורם שמעון . מאז נכנס האחרון לתפקידו הוא פעל להביא לסיום ההליך ומתן ההיתרים והאישורים , וכן להסיר חסמים כאלה ואחרים שמנעו את קידום הפרויקט. " אחרי 11 שנים של מאמצים , אני מברך על תחילת העבודות של הקאנטרי שיהווה מקום לפעילות שתעשיר את תרבות הפנאי ואת איכות החיים של תושבי מבשרת ציון , אמר שמעון השבוע , " אני גם מברך כל כך שכל הצדדים – הוועדה המקומית , מחלקת ההנדסה , היזמים והתושבים שהתנגדו פעלו יחד וימשיכו לפעול ולהשתתף בפגישות שמארגן ראש המועצה לטובת קידום המיזם ובמטרה שכל הצדדים יצאו מרוצים ".
קצת על הפרויקט: מדובר על יחידת קרקע בגודל של כ- 40 דונם שנמצאת בלב היישוב. לאור מיקומו האטרקטיבי והצורה בה ייבנה הפרויקט , ניתן דגש על נגישות ונוחות להגעה עבור התושבים . כמו כן , נלקחו בחשבון נצפות והקפדה על השתלבות המבנה בסביבה.
הפרויקט יכלול שלושה אלמנטים מרכזיים . הראשון פארק ציבורי לרווחת התושבים בשטח של כ-20 דונם שיכלול מדשאות , מתקני ספורט וכיוצא בזה. השני , מתחם ספורט ונופש אשר יאוכלס בחדרי כושר ובריכה מקורה ויופעלו בו חוגים . בצמוד אליו יהיו שטחי מסחר . השלישי , אזור מגורים שיכלול בשלב זה כ- 47 יחידות דיור בגדלים של שניים עד חמישה חדרים . בנוסף לכך ייבנה במסגרת הפרויקט חניון תת קרקעי רחב היקף , שיכיל כ-200 מקומות חנייה , אם כי התקווה היא שהודות למיקום האטרקטיבי והנגיש יעדיפו תושבים רבים להימנע משימוש בכלי רכב ויגיעו לקאנטרי בהליכה רגלית .
לוח הזמנים לביצוע הפרויקט מוערך בשנתיים , מה שאומר כטי הכוונה היא לסיים את הפרויקט הכולל את שלושת האלמנטים המוזכרים לעיל לקראת סוף שנת 2016 . בעניין זה חשוב להדגיש כי שלביות הפרויקט בה מחויב היזם , תגרום לכך כי הטיפול בשטחים הציבוריים ובניית מרכז הספורט יסתיים בהינף אחד תוך שנתיים .
בסיום בניית הקאנטרי קלאב מתכוונים היזמים למסור את המתקן לניהול והפעלה של אחת החברות המובילות בארץ בתחום מועדוני הספורט . " זו בשורה משמחת לכל התושבים " , אמר לנו ביום רביעי גורם במועצה , " ישוב איכותי כמו מבשרת חייב להתגאות בקאנטרי מרשים. המתחם יוסיף לישוב המון . החל מתעסוקה , דרך פעילויות תרבות ופנאי וכמובן שגם ספורט ונופש . אני מאמין שבעוד שנתיים נחנוך מתחם שכל יישוב בארץ היה מתגאה בו "